Temat: Aktywne spędzanie wakacji

Dobry wieczór! W tym roku nie jestem w stanie udać się na daleki letni wojaż, dlatego obmyślam niedrogie wakacje w naszym kraju w jakimś cichym miejscu. Zaciekawiło mnie zagadnienie agroturystyka dolnośląska, gdyż na obszarze Śląska zlokalizowanych jest sporo obiektów rekreacyjnych, umożliwiających aktywne spędzanie wakacji. Listę gospodarstw ekologicznych da się odnaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia ECEAT Polska. A Wy gdzie tego lata spędzicie wakacje?

2

Odp: Aktywne spędzanie wakacji

Zachęcam do zaplanowania tegorocznych wakacji w wybranym przez siebie gospodarstwie ekologicznym w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. To wspaniała oferta zarówno dla osób starszych, jak i młodych. Aby wyszukać uznane ekogospodarstwo, można wstukać w wyszukiwarkę sformułowanie agroturystyka na mazurach. Warto także skontaktować się z reprezentantem Stowarzyszenia ECEAT Polska agroekoturystyka.pl/ekoturystyka/. To stowarzyszenie współpracuje głównie z farmerami parającymi się uprawą metodami ekologicznymi i podejmującymi urlopowiczów w swoich ośrodkach.

3

Ja uległam modzie na ekologiczne wakacje, polegające na tym, żeby spędzać urlop w ten sposób, ażeby nie szkodzić środowisku naturalnemu. Na początku wpisałam w wyszukiwarce internetowej hasło wakacje agroturystyka. Miałam możliwość wybrać region kraju, tak więc przejrzałam oferty gospodarstw ekologicznych w różnych częściach Polski, a ostatecznie najbardziej zaciekawiło mnie zapytanie edukacyjnej agroturystyki na śląsku. Tego typu wypoczynek to najlepsza okazja do zaznajomienia się z życiem na wsi.

4

Nie cierpię bezczynnego wypoczynku w czasie wakacji, tak więc w tym roku zdecydowałem się na gospodarstwa agroturystyczne. Nie mam zamiaru podróżować daleko, więc poszukałem wiadomości w temacie proekologicznej agroturystyki w Wielkopolsce. Przeczytałem, iż w Wielkopolsce można zwiedzić zabytkowe młyny, dlatego też wydaje mi się, że pobyt w tym regionie będzie niezapomnianą przygodą dla mojej rodziny.

5

Ciekawe sugestie, ja doradzam zapoznanie się z zagadnieniem turystyka ekologiczna. W szczególności ci, którzy mieszkają w wielkim mieście i nie mają żadnej działki, mogą dużo zyskać na wczasach w gospodarstwach agroturystycznych. Jeżeli ktoś ma chęć na odpoczynek nad wodą, polecam niedrogą agroturystykę na mazurach. Życzę miłych wczasów. Cześć!