Temat: Montaż hali na materiały budowlane.

Chcę zozszerzyć swoją działalność, obecnie jest to niewielki skelpik z farbami i akcesoriami remontowymi. Chciałabym dobudować na działce niewielki magazyn, który miałby pełnić rolę składu poważniejszych materiałów budowlanych i oczywiście gabarytowo większych. Pytam osoby doświadczone jakie koszty muszę wziąć pod uwagę przy sporządzeniu kosztorysu?

2

Odp: Montaż hali na materiały budowlane.

Jeżeli grunt jest tówj to już jesteś z budową do przodu, bo chyba on jest najbardziej kosztowny. Z całą pewnością koszty związane z samym projektem i uzyskaniem pozwoleń. Dodatkowo wszelkie przyłącza jeśli są potrzebne. Musisz się zastanowić wydzielisz część biurową i socjalną w części hali i ogólnie materiały budowlane, robocizna itp.

3

Tak oczywiście liczyłam się z tymi kosztami, ale spotkałam się z opiniami gdzie osoby oprócz wynajęcia firmy budowlanej ponosiły tez koszty podwykonawców, czyli wynajem specjalistycznych urządzeń, rusztowań itp.

4

To coś normalnego, nie da się wykonać wszystkiego własnymi rękami i czasem trzeba skorzystać z pomocy innego usługodawcy.

5

zasadzie zależy na jaką firmę się zdecydujesz. Pytaj o to od razu kiedy będziesz szukła firmy. Czasem bywa tak, że montaż magazynu na skład rzeczywiście wymaga od wykonawcy posiadania specjalistycznego sprzętu. Zazwyczaj firmy mniejsze nie dysponują aż takim zapleczem technicznym i potrzebny jest ktoś dodatkowo, który zajmuje się daną dziedziną i ma potrzebny sprzęt. To coś normalnego.

6

Dokładnie jak napisał kolega. Wiesz nie wszytsko można wykonać we włsnym zakresie,  czasem trzeba się kimś wesprzeć. To normlane że na wykopy potrzebna będzie koparka, a montaż hal będzie wymagał zatrudnienia profesjonalnej firmy, która świadczy usługi wykonywane przez dźwig, czyli wszelkie podnoszenie materiałów na wysokości, przytrzymywanie konstrukcji. To jest nieuniknione przy tego typu konstrukcjach.

7

Ok, czyli się nie przerażać, tylko pytać co i jak smile Dzieki za pozytywne komentarze.