Temat: Własny warzywniak – od czego zacząć?

Chciałbym otworzyc osiedlowy warzywniak i zastanawiam się od czego powinienem zaczac. Od razu zaznacze, że wiem, ze musze zalozyc firme. Mam juz nawet lokal na oku. Mam tez prawo jazdy, tylko musialbym jeszcze kupc jakiegos dostawczaka, zeby jezdzic po towar na targ. Co jeszcze bedzie mi potrzebne?

2

Odp: Własny warzywniak – od czego zacząć?

Meble do sklepu, kasa fiskalna, waga, poza tym skrzynki na towar. Możesz też pomyśleć o metalowych stojakach sklepowych do ustawiania skrzynek. Dzięki temu będziesz mógł wyeksponować większą ilość towaru. Takie stojaki możesz ustawić na przykład przed sklepem. Szybko się je składa i na noc można je chować do środka. Warto wydać też kasę na jakieś większe kosze do ekspozycji warzyw, zwłaszcza ziemniaków. Wtedy nie będziesz musiał co chwile dosypywać ich z worka.

3

Odp: Własny warzywniak – od czego zacząć?

Jak nie będziesz miał mebli w sklepie tylko jakieś stojaki na skrzynki to musisz przynajmniej kupić stanowisko kasowe, gdzie ustawisz wagę i kasę fiskalną i gdzie będziesz mógł pakować towar do reklamówek. A własnie, nie zapomnij zaopatrzyć się w tanie reklamówki dla klientów. Powinieneś zamówić też jakąś tablicę reklamową, żeby z daleka było wiadomo, gdzie jest warzywniak. Najwazniejsze nie jest jednak samo urządzenie takiego sklepu, ale towar ktory będziesz sprzedawał. Pamiętaj, że musi być świeży, dlatego na targ trzeba często jechać jak jest jeszcze ciemno.