Temat: Sanatorium czy indywidualne wczasy.

Jak myślicie czy warto walczyć o sanatorium, aby pojechać tam i podleczyć bolące nogi? Czy może lepiej wybrać indywidualnie turnusy rehabilitacyjne nad morzem i tam zdecydować co tak naprawdę chcę robić?

2

Odp: Sanatorium czy indywidualne wczasy.

Na sanatorium to się czeka latami. Wiem to po sobie. W tym czasie to człowieka może dopaść jeszcze mnóstwo innych chorób. Ja bym nie czekała na Twoim miejscu i jak najszybciej załatwiła sobie takie wczasy rehabilitacyjne we własnym zakresie. Rezerwujesz i za kilka dni wyjeżdżasz. Twoje nogi na pewno będą Ci wdzięczne za to.

3

No właśnie czytałam, że sanatorium to raczej dobrych kilka miesięcy trzeba poczekać. Ale najpierw to muszą cie tam zakwalifikować, a z tym to różnie bywa. Szczególnie, że to orzecznicy wysylają, a z nimi to jak najdalej.

4

Żeby pojechać do ośrodka na kase chorych, to musisz już być przykuta do łóżka. Ja od dawna lecze się sam i wyjeżdżam sam na wczasy, które sobie załatwiam.

5

I słusznie. W takich ośrodkach, jak ten: klinika-rcv.pl/ prowadzą bardzo dobrą rehabilitację. Szczególnie jeśli chodzi o fizykoterapię można tam znaleźć bardzo ciekawe zabiegi. A do sanatorium to już raczej nigdy nie pojadę.

6

A jaka jest różnica w obsłudze. Jedziesz prywatnie to jesteś traktowany jak klient, a nie pacjent. Możesz sobie zarzycyc wszystkiego czego chcesz. A w sanatorium to jesteś jednym z wielu, którzy potrzebują pomocy, a co się z tym wiąże, jesteś petentem państwowej służby zdrowia. Nie polecam

7

Chyba mnie przekonaliście. Sama sobie załatwiam wczasy i tam jadę. Już namówiłam w międzyczasie koleżankę, żebby pojechała razem ze mną. We dwójkę zawsze raźniej.