Temat: Wpływ przedsiębiorstw na środowisko

Nie jestem właścicielką przedsiębiorstwa, więc niezbyt moje myśli zaprząta efekt przedsiębiorstw na środowisko ani jego skażenie. Mam bardziej intrygujące sprawy gdy wracam z roboty do domu, niż wymiana zdań o tak fachowych terminach jak badanie gleby. Nawet się na nich nie znam. Sądziłam, że to forum o luźnych tematach, a nie dla miłośników greenpeace. Nie widzę sensu brania udziału w tej dyskusji, pójdę sobie gdzieś indziej. Pa!

2

Odp: Wpływ przedsiębiorstw na środowisko

Zanieczyszczenie otoczenia to niestety duży problem w aktualnych czasach. W sumie wiele się w tym temacie powtarza i działa, są firmy, które proponują usługi takie jak ocena oddziaływania na środowisko, na zanieczyszczających otoczenie nakłada się kary finansowe. Ale co z tego, jeśli zwykły człowiek nie umie posprzątać odchodów swojego psa czy wyrzucić papierków do pojemnika? Nie oczekujmy od zakładów troski o otoczenie, jeśli sami nie potrafimy tego robić ani reagować we właściwy sposób. Smutne, że pod względem ochrony środowiska sporo nam brakuje w zestawieniu z innymi państwami. Co tym bardziej przykre, że posiadamy tak dużo ciekawych obszarów, jakimi moglibyśmy się poszczycić przed obcokrajowcami. Szkoda, żeby to wszystko zniknęło pod masami odpadów.

3

Fajnie, że tak dbacie o środowisko, że aż czujecie potrzebę zakładać na ten temat wątki na tej stronie. Ale może korzystniej zamiast zastanawiać się, czy jest zanieczyszczone, uczyć swoich najdroższych odpowiednich zachowań? Moje przedsiębiorstwo już od pewnego czasu zna pojęcia badania gleby i zorientowała się w ofercie zakładów, które tego rodzaju analizy tworzą. Ale oczywiście wielu ludzi ma różne podejście, nic mi do tego. Więc po prostu stąd idę, narazie!

4

W obecnych czasach troska o nasze środowisko stanowczo zwiększyła się, bo dawno temu środowisko było bardzo mocno zanieczyszczone. Są grupy ekologiczne, które ze wszystkich sił starają się, aby każdy człowiek myślał o drzewach, faunie itp. Z tej przyczyny dużo przedsiębiorstw tworzy również różnorodne udogodnienia. Należę do grupy ekologów, którzy co roku organizują monitoring lasów w wybranym województwie. Sprawdzamy wszystko dokładnie. Ostatnio szukaliśmy spółki, która pomoże nam zrobić audyt. Dzięki Bogu udało nam się odnaleźć, ponieważ mój kumpel znalazł stronę, analizysrodowiska.pl/podstrona/audyt-srodowiskowy na której oferująca audyt środowiska. Skorzystaliśmy z tego i sprawa załatwiona. Za rok ponownie wykonany audyt. Z pomocą tego widać, że ludzie obecnie bardziej dbają o środowisko.