Temat: Życie jest pełne zagrożeń

Hej, moi drodzy. Wpadła mi do głowy ostatnio taka życiowa refleksja. Nasze życie jest tak trudne i pełne różnorakich zagrożeń, że często dla wielu ludzi najwłaściwszym ratunkiem okazuje się ucieczka w różnego typu uzależnienia. Czasami pchamy się w nie z całkowitą świadomością niebezpieczeństwa, jak w temacie alkoholu. Przy innych okazjach staje się to kompletnie przypadkowo, mam tu na myśli uzależnienie od Internetu. A potem konieczna jest pomoc miejsc promujących się sloganem: uzależnienie od alkoholu. A jakie jest według Was najcięższe uzależnienie? Wymieńmy się swoimi uwagami w tym temacie.

2

Odp: Życie jest pełne zagrożeń

Ja wiele czytałam na temat nałogu seksoholizmu i uważam, że to najgorszy nałóg. Warto znaleźć dokładniejsze dane na tenże temat w necie. Mój facet miał taki problem ; < Słuchajcie, co ja przeżyłam, gdy się o tym dowiedziałam! Bez przerwy buszował w internecie i przeglądał witryny z pornografią. Jeszcze do tego, mnie zdradzał! Później się dowiedziałam, że uprawiał seks wirtualny. Tego już było zbyt dużo. Na całe szczęście rozeszliśmy się. Michał rozpoczął terapie i nareszcie z tego wyszedł. Powróciliśmy do siebie, zobaczymy na jaki okres.

3

Odp: Życie jest pełne zagrożeń

Chyba żadna osoba nie powie, że uzależnienia są łatwe. Z każdego uzależnienia jest ciężko wyjść. Ja parę lat temu zwyciężyłem uzależnienie od hazardu. To było coś strasznego. Na początku niewinne gry w karty. Z czasem zapożyczałem się, narobiłem sobie długów. W końcu mój kolega uratował mnie. Wysłał mnie do ośrodka, który odnalazł całkiem przypadkiem kiedy spacerował ulicą dostał broszurkę zatytułowaną: Klinika Oaza - Patrycjusz Maniecki. Gdyby nie kolega, to nie mam pojęcia co by się ze mną stało, albo byłby w pace za długi, albo coś straszniejszego.

4

Odp: Życie jest pełne zagrożeń

Ciężko to przyznać, ale, mnóstwo ludzi zmaga się aktualnie z poważnymi nałogami. Trudno stwierdzić, które spośród nich jest najtrudniejsze. Ale sądzę, iż w ostatnich czasach najgorsze stało się uzależnienie od internetu. Jakże często słyszy się o przykładach śmierci z wyczerpania od przesiadywania przed komputerem. Że nie wspomnę o marnowaniu w Sieci czasu, który można wykorzystać dla nauki. A później jest zdziwienie, że dzieci zwykłego zadania z matmy ogarnąć nie potrafią. Jestem zdziwiona, że rodzice tego nie spostrzegają i nie interweniują. A może się okazać, że jest niestety coraz trudniej...

5

Odp: Życie jest pełne zagrożeń

Moim zdaniem uzależnienie od gier komputerowych to najcięższy nałóg. We współczesnych czasach jest ono bardzo często spotykane. W ten nałóg popadają już nastolatki. Ja nie lubię internetu, więc nie siedzę przed ekranem monitora zbyt długo. Zresztą sporo czasu minęło nim nauczyłam się jak można serfować w necie. A gry wcale mnie nie absorbują. Za to mój facet może grać długi czas. Co nieco zaczynam się niepokoić o niego. 

6

Odp: Życie jest pełne zagrożeń

Są różne uzależnienia, jednakże prawdopodobnie najgorszy nałóg to uzależnienie od leków. Z pewnością ośrodki leczenia uzależnień to najkorzystniejszy sposób, by uwolnić się od uzależnienia. Jest mnóstwo sławnych osób, które zostały lekomanami. Chyba nie mogły udźwignąć ciężaru, jaki wzięły na swój kark. Moja kumpela również niemal wpadła w lekomanię. Non stop brała jakieś leki w przeróżnych sytuacjach stresowych, a zwłaszcza na egzaminy. Doradzałam jej, by tak nie robiła, lecz ona nie chciała zupełnie mnie posłuchać.

7

Odp: Życie jest pełne zagrożeń

Wszelkiego typu nałogi są czymś ewidentnie złym lecz zdaje się że najgorszy nałóg to alkoholizm. Ktoś kto jest uzależniony od alkoholu musi sie niestety liczyć z tym że być może opuści go żona. Oczywiście nie tylko mężczyźni padają ofiarą alkoholizmu, czasami problem nadużywania alkoholu dotyka także pań. W sumie to idzie opanować alkoholizm, ale trzeba koniecznie zapisać się na terapię. Uzależnienie od seksu to nałóg pojawiający się znacznie rzadziej. Mam kumpla który kiedyś był uzależniony od gier hazardowych, biedaczyna zrujnował całe swoje życie. Czasami bywa tak że ktoś wkroczy w niestosowne towarzystwo a potem zawiłości życiowe sprawiają ze droga do naprawy wszelkich zniszczeń staje się niesłychanie daleka.

8

Odp: Życie jest pełne zagrożeń

Niewątpliwie trudnym uzależnieniem jest alkoholizm, dlatego też jak najszybciej warto wtedy przyjść na leczenie odwykowe. Znam znakomitą witrynę internetową taką jak ta osrodek-oaza.pl/terapie Ja stronię od wszelkich nałogów, a już z pewnością nie weszłabym w zawiązek małżeński, z kimkolwiek, kto ma jakiś. Nie potrafię patrzeć na tych mężczyzn, którzy szwendają się bezczynnie pod monopolowym i trwonią swoje życie, i swojej rodziny. Co taka żona ma z takiego faceta, chyba jedynie same kłopoty! Szkoda mówić, ponieważ tylko się wnerwiam!