Temat: Olbrzymi kłopot

Heja! Mam olbrzymi kłopot. Sam go stworzyłem, ale tak to bywa jak się nie rozmyśla o tym co trzeba to tak później jest. Jestem na V roku filologii angielskiej, a oznacza to, że będę się bronił. A co najlepsze nie mam jeszcze nic napisane. Szukałem jakiś wskazówek w sieci pod hasłami prace magisterskie w języku angielskim ale nic tam dla mnie użytecznego nie znalazłem. Nie mam zielonego pojęcia jak ja sobie poradzę. Może ktoś mi poradzi jak wziąć się za pisanie prac po angielsku? Nie mam pojęcia. Dlatego pojawiłem się tutaj. Chcę Was spytać jak Wy daliście sobie radę z presją czasu? A w ogóle napisaliście już swoje prace dyplomowe?

2

Odp: Olbrzymi kłopot

Zanim nadejdzie moment że staniemy przed egzaminatorami i będziemy chcieli przekonać grono profesorów, iż tytuł magistra bez wątpienia jest dla nas, utworzyć należy jedyne w swoim rodzaju dzieło, czyli pracę dyplomową. Niby nic trudnego – tysiące osób je pisało, miliony będzie tworzyć. Chciałbym jednakże tutaj powiedzieć, że stworzenie tego typu dzieła tak do końca nie jest łatwe. Ciężko o skupienie, kończą się pomysły, a pomocy znikąd...

3

U mnie sporo osób na uniwerku w tym momencie pisze swoje prace dyplomowe. Prace licencjackie to ogromne zadanie, z tej przyczyny niektórzy moi koledzy rozpoczęli pisanie w ubiegłym roku. Ja również piszę aktualnie swoją pracę, ale różnorodnie mi to idzie. Możliwe że poszukam więcej rad o tym w sieci. Wcale nie mam koncepcji odnośnie mojej pracy, z tej racji być może zmienię temat. Sądzę że powinnam poradzić się mojego promotora, w owym czasie na pewno coś mi przyjdzie do głowy. Długie pisanie pracy licencjackiej wymaga mnóstwo trudu.

4

Podejmowane rozmowy na forach internetowych są bardzo dobre. Nie raz myślałem jak zabrać się za napisanie mojej pracy, chociaż będę ją miał za dwa lata. Ale pomimo tego mnie bardziej interesuje takie coś jak pisanie prac po angielsku. Nawet ostatnio wynalazłem dużo fajnych informacji, jak wziąć się za tworzenie takich prac. Wklejam link do dobrej stronki: zielonatablica.pl/prace-inzynierskie Muszę koniecznie to dobrze przestudiować, gdyż chciałbym w końcu za to pisanie się wziąć. No nic, muszę to mocno przemyśleć.