Temat: Co może pomóc w funkcjonowaniu osobie starszej?

Witajcie! Zajmuję się chorą babcią, która jest starszą osobą i ma kłopoty z chodzeniem. Sądzę, że mogłyby jej pomóc kule ortopedyczne, dlatego poszukuję sklepu ze specjalistycznym sprzętem medycznym. Zdaje mi się, że przydadzą mi się także ciśnieniomierze elektroniczne do pomiaru ciśnienia krwi. A według Was, jaki sprzęt może ułatwić życie schorowanego emeryta?

2

Odp: Co może pomóc w funkcjonowaniu osobie starszej?

Rekomenduję zaznajomić się z gamą produktów sklepu online, gdzie znajduje się wiele akcesoriów usprawniających życie chorującego nestora. Wśród nich znajduje się krzesło pod prysznic z powierzchnią antypoślizgową. W internetowym sklepie medycznym Seniorlife.pl seniorlife.pl/30-pojemniki-na-leki oferowane artykuły podzielono na kilka kategorii, m.in. poruszanie się, urządzenia medyczne oraz sport i rehabilitacja. Oferta sklepu została dopasowana do potrzeb ludzi starszych i niepełnosprawnych, lecz część asortymentu jest odpowiednia dla innych członków rodziny, gdzie dużą wagę przykłada się do kontrolowania stanu zdrowia oraz propagowania zdrowego trybu życia.

3

Warto spytać wykwalifikowaną opiekunkę, co trzeba kupić choremu staruszkowi, ponieważ niewątpliwie więcej wie na ten temat niż wypowiadający się na forum. Niektóre rzeczy skądinąd same przychodzą do głowy, jak np. funkcjonalne laski inwalidzkie, których wybór obecnie jest dużo większy niż dawniej.

4

Zapytanie o sprzęt przydatny chorującemu staruszkowi jest bardzo ogólne, jako że ludzie na starość miewają rozmaite problemy. Części z nich może być potrzebne np. krzesło toaletowe składane, lecz dobrze, że nie wszyscy nestorzy mają problem z tradycyjnym korzystaniem z toalety. Innym mogą być potrzebne natomiast komfortowe poduszki ortopedyczne, które są odpowiednie szczególnie dla tych, którzy mają problemy z kręgosłupem.

5

Interesująca dyskusja, ja jestem zdania, że są takie rzeczy, które powinien posiadać każdy chory w zaawansowanym wieku. Wystarczy wymienić ciśnieniomierze - kupno takiego sprzętu pozwala na wykonanie pomiaru ciśnienia krwi i ewentualne wykrycie arytmii. Polecam również kupić krzesło pod prysznic z regulacją wysokości, aby podnieść stopień bezpieczeństwa osoby starszej. Trzymajcie się!